Večer plochej dráhy priniesol veľa pozitívnych informácií

0
310

V stredu 27. novembra organizovali Speedway Club Žarnovica a Mesto Žarnovica podujatie venované športu, ktorý toto mesto preslávil aj ďaleko za hranicami Slovenska. Večer plochej dráhy bol dobrou príležitosťou pre fanúšikov získať nielen množstvo informácií o Martinovi Vaculíkovi priamo od neho, ale aj pripravovaný zámer rekonštrukcie tribún, ktorý priblížil primátor Kamil Danko.

Stredajší večer sa v žarnovickom kultúrnom dome niesol v duchu plochej dráhy. Všetko „odpálila“ naštartovaná plochodrážna motorka, ktorej zvuk motora krátko po 17. hodine musel potešiť každé srdce plochodrážneho fanúšika v sále. Potom sa už diváci mohli započúvať do zaujímavých informácií od piateho najlepšieho plochodrážnika sveta Martina Vaculíka. Martin dokázal rozprávať tak pútavo, že prvý vstup, ktorý mal pôvodne trvať 15-20 minút, trval takmer hodinu. Rozprával mnoho nielen o Grand Prix a zákulisí tejto súťaže, ale aj o svojej účasti v československej extralige, kde nechýbalo veľa a mohol Žarnovicu priviesť k titulu. Tiež nezabudol spomenúť aj svoje plány do nadchádzajúcej sezóny a spomenúť čo to o svojej príprave a prístupe plochodrážneho profesionála k športu.

Po tomto dlhšom úvodnom vstupe nasledovalo príjemné spestrenie – vystúpenie kapely Drajf, ktorá patrí medzi najmladšie kapely na Slovensku, keď vek jej členov neprekračuje 9 rokov. Mladé hudobné talenty sa však predviedli v plnej paráde a ich tri vystúpenia počas večera vhodne doplnili atmosféru plochodrážneho večera.

V druhom vstupe Mgr. Martin Búri, moderátor tejto akcie, priblížil preteky, ktoré majú byť ozdobou slovenskej motoristickej sezóny. Grand Prix Challenge, ktoré Speedway Club Žarnovica dostal od Svetovej motocyklovej federácie, je totiž najvýznamnejšie podujatie v histórii žarnovickej plochej dráhy. Jeho organizácia bude mimoriadne náročná a preto prišla vhod spolupráca Mesta Žarnovica, ktoré plánuje ešte pred sezónou 2020 zrekonštruovať hlavnú tribúnu a prednú – sedaciu časť veľkej tribúny na štadióne. A to bola vlastne nosná téma tretieho vstupu, keď na pódium prišiel ďalší hosť – primátor Mesta Žarnovica Kamil Danko. Prítomní fanúšikovia si tak mohli podrobnejšie vypočuť zaujímavú informáciu o spomínanej rekonštrukcii.

Posledný, tretí vstup, poskytol možnosť fanúšikom položiť otázku prítomným hosťom. Využili to najmä tí najmladší, ktorých otázky prirodzene smerovali na Maťa Vaculíka. Potom však prišlo prekvapenie pre obidvoch hostí, ktorí si vyskúšali verejne svoju zručnosť. Úlohou bolo namontovať na detský bicykel pomocné koliečka. Súťaž na čas vyhral primátor Kamil Danko, ktorý bol rýchlejší než Maťo Vaculík, za čo vzápätí dostal ponuku od našej plochodrážnej hviezdy, stať sa jeho mechanikom :-).

Príjemný večer, zakončený autogramiádou Maťa Vaculíka, rozhovormi pre médiá a diskusiami pri občerstvení naladil každého účastníka do pozitívne plochodrážnej atmosféry.

Predchádzajúci článokPozývame na Večer plochej dráhy s Martinom Vaculíkom
Ďalší článokV sezóne 2020 pripravuje SC Žarnovica šesť pretekov
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.