Žarnovica bude svedkom najvýznamnejších plochodrážnych pretekov vo svojej histórii!!!

0
384

Speedway Club Žarnovica každoročne pripravuje pre plochodrážnych fanúšikov významné podujatia, ktoré sú akousi výkladnou skriňou činnosti klubu. Pre rok 2020 bol klub vďaka tejto a ďalšej činnosti úspešným žiadateľom podujatia, na ktoré sa čaká roky a na ktoré je vždy niekoľko žiadateľov z krajín, ktoré patria medzi plochodrážne veľmoci. No aj Žarnovica sa dočkala a v sezóne 2020, v desiatej sezóne o ktorú sa v Žarnovici stará Speedway Club, to budú najvýznamnejšie preteky v histórii slovenskej plochej dráhy.

Máme GP Challenge!!! Žarnovica sa môže tešiť na preteky pretekov. Na najvýznamnejšie podujatie, aké sa môže na našom štadióne odjazdiť. Je to prejav maximálnej dôvery zo strany FIM (Svetovej motocyklovej federácie) voči Speedway Clubu Žarnovica.

Seriál Veľkých cien – Grand Prix na plochej dráhe určuje najlepších plochodrážnikov sveta od roku 1995. Od tohto roku je jeho neoddeliteľným spolupútnikom aj Grand Prix Challenge, či Veľké finále. Keďže seriál GP obsahuje viac pretekov, v ktorých si jazdci môžu napraviť svoje výkony a stále majú šancu na lepšie umiestnenie v nasledujúcich pretekoch, ustálilo sa tvrdenie, že pretekmi plochodrážneho roka v celom svete je práve GP Challenge, kde sa stretávajú najlepší z najlepších z Kvalifikácie do GP, aby si vybojovali účasť v nasledujúcom ročníku Grand Prix. A nejde len o tých pár miest, ktoré zaručujú účasť priamo. BSI (organizátor Grand Prix) prihliada pri prideľovaní stálych divokých kariet aj na to, či ten ktorý pretekár štartoval v Kvalifikácii a ako sa umiestnil práve v Challenge. Sú to teda preteky, kde sa nedá napraviť chyba, respektíve, kde aj malá chybička môže rozhodnúť o úspechu, či neúspechu. Sú to preteky, kde každý dáva zo seba čo vie, kde aj stáli účastníci z Grand Prix, ktorí si chcú poistiť svoje miesto v nasledujúcom ročníku, často zlyhávajú.

Záverom už len treba dodať, že v sobotu 11. júla 2020 je ten deň, ktorý poriadne preverí organizačné schopnosti členov Speedway Clubu Žarnovica, ale aj ukáže, aký silný plochodrážny bacil drieme v slovenských plochodrážnych fanúšikoch.

Predchádzajúci článokDruhé miesto v Divišove nás posunulo na bronzovú priečku
Ďalší článokPlochá dráha zavítala opäť do Zvolena
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.